Історія Компанії

 

Історія Корпорації " ВЕСТА"
 
Після розпаду СРСР усі акумуляторні заводи залишилися за межами України. У незалежній Україні відчувався гострий дефіцит акумуляторів. Продукція, що імпортується, часто була незадовільної якості і не мала гарантій виробника.
 
На початку 90-х років група учених Академії наук України на чолі з В.О. Дзензерським виступила з ініціативою створення вітчизняного акумуляторного виробництва. Згодом В.О. Дзензерський запропонував концепцію створення і розвитку нової галузі промисловості України з виробництва свинцево-кислотних стартерних акумуляторних батарей, спочатку тих, що малообслуговуються, а потім герметизованих. Ідея отримала підтримку в академічних кругах, місцевих і центральних органах влади.
  • 1992 р. - В.О. Дзензерский організовує АТ " ІСТА" у рамках концепції створення і розвитку нової галузі промисловості України з виробництва свинцево-кислотних стартерних і індустріальних акумуляторних батарей.
  • 1994-1995 рр. - будівництво і введення в експлуатацію першого акумуляторного заводу в Україні – ЗАТ "ІСТА-центр" з проектною потужністю 1,3 млн. стартерних батарей в рік.
  • 1997-2001рр.- створення науково-промислової корпорації "ІСТА", на базі якої здійснюється проектування і будівництво двох підприємств : другого акумуляторного заводу з виробництва стартерних батарей важкої групи - ДОЗ "Енергоавтоматика", з проектною потужністю 1 млн. батарей в рік; заводу з переробки відпрацьованих акумуляторів, відходів і лому свинцю на свинець і свинцеві сплави - ТОВ " Укрсплав", з проектною потужністю до 30,000 тонн в рік.
  • 2001р. - заводи ЗАТ "ІСТА-центр", ДДЗ " Енергоавтоматика" і ТОВ " Укрсплав" входять в Національну акумуляторну корпорацію (НАК) " ІСТА" і здобувають нових акціонерів.
  • Кінець 2001р. - фахівці компанії на чолі з В.О. Дзензерським беруть участь в розробці проекту модернізації і розширення виробництва на Курському акумуляторному заводі (Росія). Результатом роботи став новий акумуляторний завод ТОВ " ІСТОК" з проектною потужністю 1 млн. стартерних батарей в рік, заснований групою російських акціонерів, і введений в експлуатацію в 2003 р.
  • 2002 р. - організовується ЗАТ "Веста-Дніпро", яке стає головним підприємством Міжнародної науково-промислової корпорації (МНПК)  " ВЕСТА", створеної у рамках реалізації масштабного інноваційного проекту загальнодержавного значення "Розробка і виробництво новітніх автономних інтегрованих систем енергопостачання з використанням сонячних енергетичних систем, вітроустановок, і енергонакопичувачів" і є його виконавцем. Проект пройшов комплексну державну експертизу і постановою Кабінету Міністрів України в 2002 р. був визнаний "пріоритетним і особливо важливим для держави".
  • 2003 р. – приймається участь у пуско-налагоджувальних роботах, навчанні персоналу і запуску нового акумуляторного заводу Узбецько-американського СП "Узексайд" м. Джизак (Узбекистан), виробничою потужністю 1 млн. стартерних батарей в рік, загальною площею виробничих приміщень більше 13,000.кв.м.
  • 2003 р. - створення торгово-закупочного будинку ТОВ " Техкомплект" (м. Дніпропетровськ, Україна), який стає частиною МНПК " ВЕСТА" і на базі якого створюються департаменти продажів акумуляторної продукції, ведеться набір і навчання персоналу. З 2005 р. ТОВ «Техкомплект» бере на себе функції обслуговування заводу ЗАТ "Веста-Дніпро" з постачання комплектуючих і сировини, а також починає активно просувати продукцію на цільові ринки (Україна, Росія, країни СНД і Європи).
  • 2004 р.- створення товарно-сировинного логістичного комплексу ТОВ "Промислові Енергетичні Системи"(м. Дніпропетровськ, Україна), який стає частиною МНПК "ВЕСТА" і включає спеціалізовані складські приміщення загальною площею більше 12,000 кв.м. і транспорт. З 2005 р. ТОВ "Промислові Енергетичні Системи" починає обслуговувати завод ЗАТ "Веста-Дніпро" і надавати послуги із складування, зберігання, сортування, вантаження-розвантаження готової продукції, сировини і матеріалів.
  • 2005 р. - введення в експлуатацію сучасного високотехнологічного заводу з виробництва стартерних акумуляторних батарей ЗАТ "Веста-Дніпро"(м. Дніпропетровськ, Україна). Загальна площа виробничих приміщень заводу складає більше 31,000 кв.м. Виробнича потужність підприємства на сьогодні дорівнює - 3,6 млн. умовних батарей в рік.
  • 2006-2008 рр. – фахівці МНПК " ВЕСТА" беруть участь в розробці проекту з модернізації і розширення виробництва ВАТ "Рязанський завод з виробництва і обробки кольорових металів" (м. Рязань, Росія). - найбільшого в Росії виробника свинцевих сплавів, олов'яно-свинцевих припоїв і сурм'яної продукції. Результатом роботи став запуск на заводі новітнього комплексу устаткування зі збільшенням проектної потужності до 40,000 тонн свинцю і сплавів в рік. Загальна площа виробничих приміщень заводу складає більше 30,000 кв.м.
  • 2008-2010 рр. - створення заводу "ВЕСТА ІНДАСТРІАЛ". Фахівцями МНПК "ВЕСТА" будується і вводиться в експлуатацію сучасний завод "ВЕСТА ІНДАСТРІАЛ" (м. Дніпропетровськ, Україна). Підприємство з виробничою потужністю 4 млн. акумуляторів в рік, яке по рівню технічної оснащеності і технологій не має аналогів не лише в СНД, але і в Європі. Окрім стартерних акумуляторних батарей, на потужностях заводу випускатимуться і VRLA батареї з AGM- сепаратором, що мають широкий спектр застосування, як для новітніх автомобільних систем START/STOP, що набирають популярність, так і в якості тягових акумуляторів, а також стаціонарних енергонакопичувачів. Загальна площа виробничих приміщень заводу складає більше 31,000 кв.м.